MODELOVÉ KOLEJIŠTĚ A EXPOZICE ÚZKOKOLEJKY

Expozice představuje historii a současnost lokální rarity
jindřichohradeckých úzkokolejek.

Nová expozice nabízí pohled na současnost a minulost Jindřichohradecké úzkokolejky. Jsou zde vystavené dobové fotografie i fotografie ze současnosti.  Za maketou ovládacího pultu  si vyzkoušíte, jak strojvedoucí řídí nejznámější úzkokolejnou dieselelektrickou lokomotivu.

Náročnější návštěvníci si sami podle vlastního zájmu v dotykovém informačním kiosku najdou podrobné údaje o historii tratí nebo
o používaných vozidlech.

MODELOVÉ KOLEJIŠTĚ

VIDEO MODELOVÉHO KOLEJIŠTĚ

Kouzlo návratu do bezstarostných dětských let

Divácky atraktivní kolejiště, na kterém může návštěvník postupně objevovat nové scenérie a nová zákoutí a přitom si vychutnávat rozmanitý železniční provoz. Návrh nevychází z žádné konkrétní předlohy, vše je tedy pouze dílem fantazie. Námětem je hlavní jednokolejná trať, procházející zvlněnou letní krajinou, která nabízí všechny žádané atributy, jako jsou mosty, tunely, skály, hrady, vodní plochy a podobně. Pohodovou atmosféru prázdnin a času dovolených dotváří dětský stanový tábor, kempy, tábořiště a množství turistů v okolí.

Kolejiště je řízeno digitálně, a proto může být i na jednokolejné trati znázorněn reálný železniční provoz. Skryté nádraží umožňuje střídání vlaků, další možnosti nabízí i provoz na několika vlečkách a v prostoru původního depa.

Dění na kolejišti lze oživit pomocí tlačítek, kterými se uvádějí do pohybu interaktivní prvky či některé figurky. Nechte se inspirovat nebo alespoň na chvíli vtáhnout do hry. Přeneste se do podmanivého světa miniaturních železnic, které v sobě dodnes nesou kouzlo návratu do bezstarostných dětských let.

Více ze Staré radnice:

Úvodní stránka
Stálá expozice – Z dějin městské samosprávy
GALERIE 2024
Historická část budovy – Obřadní síň Jana Kotěry