Logo-transparent_600

Zprávy ze Staré radnice

JPG_61347937792
Vernisáž

Zveme vás na vernisáž k výstavě fotografií Tajuplný Tádžikistán. V pátek 31. 3. 2023 od 17:00 hodin v galerii Staré radnice. Těšíme se na vaši návštěvu.

jihocesky kraj-barevne
Poděkování

Výstava byla doplněna vybavením pořízeným z dotačního programu Jihočeského kraje „Pořízení vybavení galerie Výstavního domu Stará radnice“ Reg. č. 429-01-10/2022

böhm vánoce
Adventní výstava v Galerii

Na podzimní výstavu bude o adventních víkendech navazovat výstava Josef Böhm – 65 let – Výstava fotografií „VÁNOČNÍ HRADEC“, která bude zahájena 24. – 27. listopadu a postupně ji bude možno navštívit 1. – 4., 8. – 11. a 15. – 18. prosince. Zasněžené fotografie od Josefa Böhma spolu s adventní atmosférou naplno ukáží krásu a pohádkovou atmosféru zasněženého města, včetně jeho genia loci.

plakát böhm 2022 podzim
Podzimní výstava

Stará radnice chystá výstavu fotografií Josefa Böhma. Letos oslavil jindřichohradecký fotograf Josef Böhm šedesáté páté narozeniny. U příležitosti tohoto jubilea se od 2. září do 30. října uskuteční v prostorách galerie Výstavního domu Stará radnice výstava jeho fotografií s názvem Josef Böhm 65 PODZIMNÍ HRADEC.

plakát výlep večerní prohlídky
Večerní prohlídky

Dovolujeme si Vás pozvat na prohlídky expozic Výstavního domu a galerie Stará radnice. Mimo běžnou otevírací dobu od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin od úterý do neděle Vás zveme na páteční večerní prohlídky. K prohlídce jsou stálé expozice z dějin města, Kotěrova obřadní síň, modelové kolejiště a aktuální výstava v Galerii. Na modelovém kolejišti bude probíhat kompletní provoz všech mašinek, včetně parních lokomotiv. Páteční večerní prohlídky proběhnou 30. 9. 2022. Otevírací doba bude od 18.00 do 21.00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

smart
Vernisáž k výstavě Pat a Mat

Zveme Vás na vernisáž. Dne 3. 5. 2022 se bude konat v Galerii vernisáž k výstavě k animovanému seriálu Pat a Mat. Slavnostního zahájení výstavy se zúčastní syn hlavního autora Ing. Marek Beneš s manželkou, zakladatel Studia patmat s.r.o., vnučka Lubomíra Beneše Ing. Tereza Benešová a kurátor výstavy Ondřej Sedláček. Těšíme se na Vaši návštěvu. Výstava potrvá do 29. 8. 2022.

vedkyne
V pátek 1. 4. 2022 otevíráme

Na novou sezónu vás zveme do Výstavního domu Stará radnice. Jsou pro vás připraveny stálé expozice i nová výstava v Galerii. Těšíme se na Vši návštěvu…..

14 Letní karneval 2020
Připravujeme výstavu

Výstavní dům a galerie Stará radnice zve na prohlídku stálých expozic a výstavy v galerii i o adventních víkendech. Vánoční část, pojatou jako adventní výstavu, naplní Galerii svými fotografiemi jindřichohradecký fotograf Petr Kubeš. Výstava ponese název „Inter mundos“ (Mezi světy). „Fotografie Petra Kubeše jsou výrazně inspirovány malbou, kterou studoval na Jihočeské Universitě především u ak. mal. Romana Kubičky. Autor záměrně prolamuje pravidla, jimiž je fotografie, jakožto technická disciplína, mnohdy nesmyslně svazována. Touha po svobodnějším projevu, experimentu a zachycení “jiných světů”, světů neuchopitelných našimi chybujícími smysly, s sebou přináší potřebu zcela originálního přístupu v rámci celého tvůrčího procesu. Přesto je na pracích Pera Kubeše jasně znatelná (a jím často deklarovaná) pokora k standardní fotografické práci a řemeslu.“   Vernisáž k výstavě proběhne 23. 11. 2021 od 17.00 hodin.

cesti vedci a jejich vynálezy-kolaz
Nová výstava v Galerii

Od 2. 10. 2021 je v Galerii nainstalována výstava Čeští vědci a jejich vynálezy. Výstava je pořádána ve spolupráci s AVČR.

Krysáci-foto 028
Ukončení výstavy

Dne 29. 9. 2021 máte poslední šanci na návštěvu výstavy v Galerii Výstavního domu Stará radnice. Výstava k večerníčku Krysáci zde končí.

1 2 6