Logo-transparent_600

Zprávy ze Staré radnice

pozvánka P.Rajdl
Zahájení výstavní sezóny 2024

Výstavní dům a Galerie Stará radnice otevře své expozice 2. dubna 2024. Stálé expozice, modelové kolejiště a od 17:00 hodin vernisáž v Galerii. Těšíme se na vaši návštěvu.

AJHV
ADVENT JINDŘICHOHRADECKÝCH VÝTVARNÍKŮ

Od 30. listopadu bude ve výstavním prostoru v přízemí Výstavního domu Stará radnice k vidění adventní výstava současných jindřichohradeckých výtvarníků Zdeny Skořepové, Venduly Skořepové, Anny Krninské, Terezy Krninské, Josefa Andrleho, Mileny Gonosové, Vladimíra Noska a Davida Vávry, který je s naším městem a ostatními výtvarníky velmi úzce spjat. Každý z výtvarníků zde v krásném komorním prostředí radnice představí něco ze své bohaté tvorby s cílem zpříjemnit obyvatelům našeho města adventní čas. Na malém prostoru autoři nabídnou pestrou škálu svých děl s cílem rovněž podpořit činnost Hospicové péče sv. Kleofáše, která již řadu let působí v našem regionu. Každý z vystavujících nabídne k prodeji jedno své dílo, výtěžek pak poputuje přímo na účet hospicové péče na její další rozvoj. Výstava bude zahájena ve středu 29. listopadu v 17:00 a potrvá do…

Plakát Stará radnice 2023 JH II.verze
Vernisáž

Od prvního září bude ve výstavním prostoru v přízemí Staré radnice k vidění unikátní výstava předních českých výtvarníků současnosti Víta Vavřince Pavlíka, Teodora Buzu, Pavla Klímy, Šárky Coganové a Lenky Sárové Malíské pod názvem Úhel pohledu . Své kolegy, členy Asociace jihočeských výtvarníků si na společnou výstavu přizval jindřichohradecký výtvarník Vladimír Nosek. Každý z výtvarníků zde v komorním prostředí Radnice nechá ochutnat něco ze své bohaté tvorby. Vystavující a jejich tvorbu mnohé rozděluje a zase spojuje , zdánlivá abstrakce s krajinnými prvky, kultivovaná barevnost, dekorativní expresivita , střídání výtvarných technik v širokém spektru od akvarelu k akrylu až ke koláži a grafice. Na malém prostoru autoři výstavy rozehrávají pestrou škálu svých děl, od neopakovatelných akvarelů moldavského rodáka žijícího v Táboře Teodora Buzu, které patří k absolutní evropské špičce, přes nekonečně…

plakát výlep večerní prohlídky
Večerní prohlídky expozic

V pátek 25. 8. 2023 od 18:00 do 21:00 hodin bude Stará radnice opět otevřena pro večerní prohlídku expozic. Těšíme se na Vaši návštěvu.

JPG_61347937792
Vernisáž

Zveme vás na vernisáž k výstavě fotografií Tajuplný Tádžikistán. V pátek 31. 3. 2023 od 17:00 hodin v galerii Staré radnice. Těšíme se na vaši návštěvu.

jihocesky kraj-barevne
Poděkování

Výstava byla doplněna vybavením pořízeným z dotačního programu Jihočeského kraje „Pořízení vybavení galerie Výstavního domu Stará radnice“ Reg. č. 429-01-10/2022

böhm vánoce
Adventní výstava v Galerii

Na podzimní výstavu bude o adventních víkendech navazovat výstava Josef Böhm – 65 let – Výstava fotografií „VÁNOČNÍ HRADEC“, která bude zahájena 24. – 27. listopadu a postupně ji bude možno navštívit 1. – 4., 8. – 11. a 15. – 18. prosince. Zasněžené fotografie od Josefa Böhma spolu s adventní atmosférou naplno ukáží krásu a pohádkovou atmosféru zasněženého města, včetně jeho genia loci.

plakát böhm 2022 podzim
Podzimní výstava

Stará radnice chystá výstavu fotografií Josefa Böhma. Letos oslavil jindřichohradecký fotograf Josef Böhm šedesáté páté narozeniny. U příležitosti tohoto jubilea se od 2. září do 30. října uskuteční v prostorách galerie Výstavního domu Stará radnice výstava jeho fotografií s názvem Josef Böhm 65 PODZIMNÍ HRADEC.

plakát výlep večerní prohlídky
Večerní prohlídky

Dovolujeme si Vás pozvat na prohlídky expozic Výstavního domu a galerie Stará radnice. Mimo běžnou otevírací dobu od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin od úterý do neděle Vás zveme na páteční večerní prohlídky. K prohlídce jsou stálé expozice z dějin města, Kotěrova obřadní síň, modelové kolejiště a aktuální výstava v Galerii. Na modelovém kolejišti bude probíhat kompletní provoz všech mašinek, včetně parních lokomotiv. Páteční večerní prohlídky proběhnou 30. 9. 2022. Otevírací doba bude od 18.00 do 21.00 hodin. Těšíme se na Vaši návštěvu.

1 2 7