Logo-transparent_600

Zprávy ze Staré radnice

Galerie Broučci 2020 (10)
BROUČCI

Ještě do čtvrtku 24. 9. 2020 máte možnost navštívit výstavu v Galerii Nejen Broučci Zdeňka Podhůrského.

cesti vedci a jejich vynálezy-kolaz
PŘIPRAVUJEME

V galerii Výstavního domu Stará radnice bude v měsíci říjnu instalována výstava Čeští vědci a jejich vynálezy. Podívali jste se někdy na věci kolem sebe a zamysleli se, jak vznikly? Pamatujete si, kdo první objevil všechny čtyři krevní skupiny? Uhádnete, v čem spočívají zákony dědičnosti? Víte, k čemu slouží lodní šroub? Znáte toho, kdo se skrývá za objevem měkkých kontaktních čoček? Za všemi těmito objevy a vynálezy stojí právě čeští vědci, o kterých jste možná ještě v životě neslyšeli. Přitom většinu jejich skvělých objevů a vynálezů používáme dodnes. Kolik z nich znáte vy?

Galerie Broučci 2020 (10)
Večerní prohlídky

Dovolujeme si Vás pozvat mimo běžnou otevírací dobu od 10.00 do 12.00 a od 13.00 do 17.00 hodin na večerní prohlídky stálých expozic, modelového kolejiště a aktuální výstavy v Galerii. Na modelovém kolejišti bude probíhat kompletní provoz všech mašinek, včetně parních lokomotiv a aktuální výstava “Nejen BROUČCI” vás zavede do krásného světa loutek. Večerní otevírací doba bude od 18.00 do 21.00 hodin a prohlídky budou probíhat dne 17. 7. a 14. 8. 2020. Těšíme se na Vaši návštěvu…

broucek_tisk_mod_m a
OTEVŘENÍ EXPOZIC A GALERIE

Výstavní dům a galerie Stará radnice otevírá dne 12. 5. 2020 své expozice veřejnosti. V galerii bude instalována výstava “Nejen broučci Arch. Zdeňka Podhůrského”, dále na Vás čeká zrekonstruovaná expozice úzkokolejek a stálé expozice z dějin města a historická Kotěrova místnost. Těšíme se na Vaši návštěvu. Větší skupiny se musí objednat dopředu na pokladně nebo u pracovníků výstavního domu.

vernisáž
Proběhla vernisáž k adventní výstavě

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 proběhla vernisáž k adventní výstavě “Ladovská zima” spojená s výstavou dřevěných hraček Luďka Fialy. Výstavu zahájil pan starosta Ing. Stanislav Mrvka. Perličky ze života Josefa Lady připomněla návštěvníkům vernisáže paní Miroslava Svobodová, průvodkyně z památníku Josefa Lady z Hrusic. Luděk Fiala představil čtyřicetiletou historii výroby dřevěných hraček a zahájil tím tak adventní výstavu. Výstava bude otevřena o adventních víkendech včetně pátků.

zima
Vernisáž k adventní výstavě

Ve čtvrtek 28. 11. 2019 v 17.00 hodin proběhne ve Výstavním domě Stará radnice vernisáž výstavy “Ladovská zima” spojená s výstavou dřevěných hraček Luďka Fialy. Výstava i stálé expozice budou otevřeny všechny čtyři adventní víkendy včetně pátků. Těšíme se na Vaši návštěvu…

LADA (1)
Vernisáž k výstavě Josef Lada Obrazy

Ve čtvrtek 1. 8. 2019 proběhla vernisáž k výstavě obrazů Josefa Lady. Výstavu pořádanou společně s OMPV Brandýs nad Labem zahájil starosta Města Jindřichův Hradec pan Ing. Stanislav Mrvka a ředitelka muzea Brandýs nad Labem paní Mgr. Hana Bílková. Výstava potrvá do 31. 10. 2019.

smart
25 let banky WSPK

Zahájení velkých oslav 25. let působení banky WSPK na českém trhu proběhlo ve slavnostních prostorách obřadní síně ve Staré radnici. Vedoucí představitelé banky i Města Jindřichův Hradec zde krátkým programem zahájili oslavy spojené s velkým Food festivalem v centru města.

smart
Proběhla Muzejní noc

Muzejní noc ve Výstavním domě a galerii Stará radnice vzbudila velký zájem návštěvníků. Lákadlem byla fotografická výstava, stálé expozice, prohlídka expozice JHMD, ale zejména  simulace nočního provozu na našem modelovém kolejišti.  

1 2 5