Pohádky nejen na večer:

TRNKOVÝ SVĚT

Letošní expozice městské jindřichohradecké galerie  “Pohádek nejen na večer” TRNKOVÝ SVĚT vychází z faktu, že jednou z nejvýraznějších osobností naší výtvarné scény tvorby pro děti v uplynulém století byl JIŘÍ TRNKA.
Plzeňský rodák, génius malující oběma rukama, loutkář, výtvarník, spisovatel, spoluzakladatel českého animovaného filmu a slavného studia Bratři v triku, grafik, scénárista.

Stejně jako v minulých letech bude tento autor inspirací pro tvůrčí snažení dětských návštěvníků, kteří budou moci nejen kreslit vlastní ilustrace
k promítaným Trnkovým Starým pověstem českým či k Princi Bajajovi, ale také si vyrobí papírovou loutku z pohádky o Perníkové chaloupce nebo Červené Karkulce.

Trnkova autorská knížka (text i ilustrace) ZAHRADA bude jistě radostí a inspirací jak pro děti školkou a školou povinné, ale i pro generaci jejich rodičů a prarodičů, kteří svým dětem budou moci knížku a další knížkou inspirované předměty zakoupit, protože součástí vystavených Trnkových obrázků bude i produkce z nakladatelství Trnka, které založila Klára Trnková, dcera slavného výtvarníka, sama grafička a ilustrátorka, a jejímž cílem je nejen šířit výtvarný odkaz svého otce,
ale také postupně vydávat jeho knihy.

Více ze Staré radnice:

Úvodní stránka
Z dějin městské samosprávy
JHMD Železnice hrou: Expozice rozšířena o nové modelové kolejiště
Obřadní síň Jana Kotěry