Blíží se vernisáž a autogramiáda Zdeňka Srstky

Vernisáže aktualizované dětské výstavy s názvem Pohádky nejen na večer se zúčastní známý český herec Zdeněk Srstka, který 26. září letošního roku oslavil významné životní jubileum – osmdesáté narozeniny.

Vzácnou návštěvu zažije ve čtvrtek 22. října 2015 výstavní dům Stará radnice na náměstí Míru v Jindřichově Hradci. Vernisáže aktualizované dětské výstavy s názvem Pohádky nejen na večer se zúčastní známý český herec Zdeněk Srstka, který 26. září letošního roku oslavil významné životní jubileum – osmdesáté narozeniny. Vernisáž začíná úderem 16. hodiny.

Výstava Pohádky nejen na večer představuje tvorbu známých českých umělců a soustředí se především na známé večerníčkové seriály. Aktuální podoba výstavy představuje průřez dílem animátora, scénáristy a výtvarníka Zdeňka Smetany.

Nově výstavu doplní ukázky z prvního a druhého dílu knihy Výletový den (jejich autorkami jsou Pavla Petráková-Slancová a Kateřina Svobodová). Tyto dětské příběhy přibližují zážitky dvojčat Terezky a Krištůfka a jejich knižních prarodičů Dany Syslové a Zdeňka Srstky.