Na radnici přivítáme Krtečka a Kateřinu Miler

Jedna z nejznámějších českých pohádkových postaviček se chystá na návštěvu do Jindřichova Hradce! V dětském sále v prostorách výstavního domu Stará radnice se v pátek 1. dubna úderem 16. hodiny otevře výstava Krteček a jeho kamarádi, kterou k nám přiváží ilustrátorka a malířka Kateřina Miler, dcera Krtečkova tvůrce – Zdeňka Milera.

Plakát-Jindřichův-Hradec„Na dětské výstavě bude možné vidět například originály příprav a rozkresů Millerových knížek a filmů či promítaného Krtečka nebo dokument o Zdeňku Milerovi. Děti se po celou dobu výstavy mohou zúčastňovat výtvarné soutěže o Krtkův dort. Návštěvníci dostanou také možnost seznámit se s dílem Kateřiny Miler, dcerou umělce a jedinou pokračovatelkou jeho díla,“ uvádí kurátorka výstavy Pavla Petráková Slancová.

Kateřina Miler od svých 28 let regulérně spolupracuje na otcových knihách a je také autorkou posledních ilustrací jejich společné knihy Krtek a rybka, kterou pod jeho dramaturgií a dle Milerova filmového scénáře nakreslila. V roce 2015 vydala první autorskou knihu (Krtek na návštěvě), kde se mezi známými postavičkami objevuje poprvé paní Krtečková.

V letošní sezoně budou přístupné také obě stálé expozice v prostorách Staré radnice – tedy Expozice JHMD: Železnice hrou a Z dějin městské samosprávy, připravené Jindřichohradeckými místními drahami a Státním oblastním archivem v Třeboni. Na radnici je možné navštívit i obřadní síň Jana Kotěry.

Letošní výstavní sezonu zahájí vernisáž výstavy Krteček a jeho kamarádi v pátek 1. dubna od 16 hodin. Na místě budou k zakoupení knihy o Krtečkovi, program doplní autorské čtení a autogramiáda Kateřiny Miler.