Na radnici se podepsala smlouva o provozu MHD

Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících městskou hromadnou dopravou k zajištění dopravní obslužnosti města Jindřichův Hradec a jeho vybraných místních částí na období 2016-2025 podepsali v pondělí 31. srpna 2015 v obřadní síni Staré radnice v Jindřichově Hradci starosta města Stanislav Mrvka a Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s. (...)
podpis1

Smlouvy o veřejných službách v přepravě cestujících městskou hromadnou dopravou k zajištění dopravní obslužnosti města Jindřichův Hradec a jeho vybraných místních částí na období 2016-2025 podepsali v pondělí 31. srpna 2015 v obřadní síni Staré radnice v Jindřichově Hradci starosta města Stanislav Mrvka a Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.

ČSAD Jindřichův Hradec a.s., člen koncernu ICOM transport a.s., bude provozovat městskou hromadnou autobusovou dopravu na celém území města a bude zajíždět i do místních částí Radouňka, Políkno, Buk, Dolní Skrýchov a Otín. Ještě letos budou nově vystavěny točny v místních částech Políkno, Dolní Skrýchov, Otín a u železniční stanice v Jindřichově Hradci.

Začátkem roku 2016 tak dojde ke změně systému v městské hromadné dopravě v Jindřichově Hradci. „Upraví se nejen trasy, ale také linky, které budou zajíždět do místních částí Jindřichova Hradce. Cestující uvítají četnost spojů na linkách, která se oproti původním jízdním řádům výrazně změní,“ uvedl změny starosta města Stanislav Mrvka. Všechny autobusy, které budou v provozu, budou mít žlutomodré provedení a budou vybaveny informačními panely, což umožní cestujícím lepší orientaci. „Ceník jízdného pro cestující zůstane stejný,“ dodal důležitou informaci starosta Mrvka.

„Jsme rádi, že naše společnost ČSAD Jindřichův Hradec a.s. vyhrála výběrové řízení a bude zajišťovat dopravní obslužnost v tomto regionu. Proto se široká veřejnost může těšit na zcela nové autobusy značky Mercedes Benz, které splňují nejpřísnější emisní normy EURO6. Vozidla jsou vybavena vnějším i vnitřním informačním systémem, jsou nízkopodlažní a třídveřové. Tyto moderní prvky poskytnou cestujícím snadné, pohodlné a bezpečné cestování,“ komentuje Kateřina Kratochvílová, předsedkyně představenstva ICOM transport a.s.