Vedení města v obřadní síni uvítalo starostu města Krasnoufimsk

V rámci přátelské spolupráce navštívil Jindřichův Hradec v pondělí 14. září Vadim Valerjevič Artemjevskich, starosta města Krasnoufimsk ze Sverdlovské oblasti. Navštívil také starou radnici.

Ruského starostu Artemjevskich přijal starosta města Stanislav Mrvka v obřadní síni na Staré radnici společně místostarostou Bohumilem Komínkem a místostarostkou Petrou Blížilovou. Zde se uskutečnilo krátké posezení, následovala prohlídka nově zrekonstruovaného objektu a nezapomnělo se ani na podpis do pamětní knihy.

Jelikož v budoucnu by měla přátelská spolupráce obou měst spočívat především v aktivním rozvoji v oblasti turistiky, pokračovala návštěva prohlídkou Muzea Jindřichohradecka, včetně Krýzových jesliček a Státního hradu a zámku.

Oba starostové během návštěvy hovořili o svých městech a dále vedli rozhovory o možných oblastech kooperace a rozvoji přátelských vztahů mezi oběma regiony.

Pozn.: Spolupráce měst vzniká v rámci rozvíjející se spolupráce Jihočeského kraje a Sverdlovské oblasti v Ruské federaci.