Výstavní dům otevřel po rozsáhlé rekonstrukci

V úterý 30. června se návštěvníkům poprvé otevřela zrekonstruované Stará radnice na náměstí Míru. Dotaci na rekonstrukci poskytl ROP Jihozápad. Celkové výdaje projektu byly 29,032 milionů korun.
k_clanku_01_06

Rekonstrukce celý objekt změnila na výstavní dům a prostory pro stálé výstavní expozice – Pohádky nejen na večer, Expozice JHMD: Železnice hrou
a Z dějin městské samosprávy.

V galerii městské byla na zahájení k vidění tvorba rodiny Krninských. V přízemí vznikly pro občany a návštěvníky města nové veřejné toalety. Znovu také budou obnovené některé slavnostní obřady v Kotěrově síni.

Rekonstrukce ukončená v první polovině letošního roku proměnila budovu na výstavní dům, který nyní naplní expozice připravené ve spolupráci s Jindřichohradeckými místními drahami, Státním oblastním archivem Třeboň a kurátorkou Pavlou Petrákovou Slancovou Nově otevřené prostory výstavní síně Městské galerie, samostatné součásti výstavního domu, zahájila tvorba rodiny Krninských.

K prohlédnutí zde byly jejich obrazy, kresby, keramika, prostorové objekty a něco navíc. Na tuto výstavu pak se svými kolážemi a olejomalbami navázal Vladimír Nosek, který návštěvníkům představil výběr svých prací z posledních let.